Kasy online dla mechanika

Kasy fiskalne online


Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 29 kwietnia 2019 r. wprowadziło obowiązek wymiany urządzeń fiskalnych na wersje online. Obowiązek wymiany został nałożony na wybrane branże zgodnie z poniższym harmonogramem.


Od 1 stycznia 2020 rokuwarsztaty samochodowe zajmujące się naprawą pojazdów silnikowych i motorowerów, oraz świadczące usługi z zakresu wymiany opon i kół, punkty wulkanizacji. Do tego samego dnia kasy wymienią również działalności zajmujące się dostawą benzyny silnikowej, oleju napędowego i gazu przeznaczonego do napędu silników spalinowych – stacje benzynowe.

Kasy online dla mechanika
Kasy fiskalne online dla mechanika

Zadzwoń 602 498 520


Od 1 lipca 2020 roku – urządzenia fiskalne wymienią firmy świadczące usługi związane z wyżywieniem i w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania. Obowiązek wymiany urządzeń dotyczy tylko placówek stacjonarnych (również funkcjonujących sezonowo).
Sprzedażą węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, koksu , węgla brunatnego i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych.

Drukarki fiskalne online
Drukarki fiskalne online

Od 1 stycznia 2021 roku – urządzenia fiskalne będą musiały wymienić przedsiębiorcy świadczące usługi kosmetyczne, fryzjerskie i kosmetyczne, budowlane, prawnicze, w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i dentystów, oraz wstępu do obiektów służących poprawie kondycji fizycznej.


Ulga za wcześniejszą instalację kasy online

Zgodnie z nowelizacją ustawy o VAT, ulga za instalację pierwszej kasy fiskalnej będzie przysługiwała jedynie w przypadku urządzenia online. Refundacja części wydatku na dany model wyniesie do 90% jego wartości, ale nie więcej niż 700 zł. Ponadto, z wspomnianej ulgi będą też mogli skorzystać przedsiębiorcy, którzy zostaną zobligowani do wcześniejszego zainstalowania kas fiskalnych online (w odgórnie ustalonych terminach).


urządzenia fiskalne online